Adresa prodejny: Ivanovické náměstí 25, Brno - Tuřany, 62000

rozdíl mezi xenonem a Bi-xenonem

viz také:

xenonové výbojky - teorie i praxe

doporučený interval pro výměnu xenonových výbojek

 

ROZDÍL MEZI XENONEM A BI-XENONEM

(případně halogenem a bi-halogenem)

 


..je jen jeden - mechanická clonka ve světle

(nezávislá na zdroji světla, je jedno jestli jsou použity xenonové výbojky, LED náhrady xenonových výbojek nebo  klasické žárovky např. H7 v případě bi-halogenových světel)..

Výbojka v xenonových světlech svítí jen jako potkávací, výbojka v bi-xenonových světlech primárně taky jen jako potkávací, ale světlo má ještě mechanickou clonku a ta se při sepnutí dálkových světel nadzvedne a tím pádem pak potkávací světlo svítí více do výšky.
Některé světla mají ještě dálkové světlo samostatně a přizvednutí clonky potkávacích světel těm dálkovým jen pomáhá, protože samostatné dálkové budou svítit prostě víc. U některých aut je dálkové řešené pouze přizvednutím této clonky a samostatné dálkové nemají.
Co se týka zdroje světla, tam je vždy prostě xenonová výbojka (nebo žárovka u bi-halogenových světel), stejná pro xenon i bi-xenon, v tomto rozdíl není a není teda ani problém nahradit je LED žárovkami.
 
viz také:
 
 
 
 
 
Sharan Vladimír Hesek 9
 

 
 
Článek můžeš bez obav sdílet 😉
 
 
Všechny materiály včetně obrázků, fotografií,  grafiky, textů, popisků, výsledků měření, know-how a jiného obsahu webové stránky www.ledpodsviceni.cz jsou chráněny autorským právem a jinými právy duševního vlastnictví. Více zde: Autorské právo duševního vlastnictví 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. Ledpodsviceni.cz na Firmy.cz